Що взяти на обід на роботу
Швидкий обід на роботі – зовсім не означає, що він неповноцінний або некорисний. Ми вважаємо, що якщо подбати про його приготування заздалегідь, то можна отримати ситний і смачний прийом їжі, щоб вас не відвідували думки про найближчий фаст-фуд. До того ж, офісний перекус не зашкодить фігурі та вашому самопочуттю, якщо з розумом підійти до його складання.
Корисний перекус на роботі
70% свого часу дорослі люди у будні дні проводять на роботі. Перекуси можуть бути корисним джерелом енергії або ж навпаки – привести до набору зайвих кілограмів і поганого самопочуття. Так що ж взяти із собою на роботу, щоб їжа була корисною і надавала сил для фізичної та розумової діяльності, – далі в нашій статті.
Корисний перекус повинен бути:
- Смачним навіть у холодному стані.
- Легким в транспортуванні.
- Не виділяти різких запахів.
Правильно підібрана їжа сприяє концентрації уваги, підтримці стабільності нервової системи, підвищує витривалість і стійкість організму до несприятливих умов. А це – запорука міцного сну і захист від пізніх вечірніх і нічних переїдань.
Такі властивості мають наступні продукти:
- овочі;
- фрукти;
- кисломолочні продукти;
- крупи;
- горіхи;
- бобові.
Поєднуйте у кожному прийомі їжі мінімум три продукти зі списку, щоб наповнити організм енергією й відчувати ситість тривалий час. А щоб налагодити правильну і стабільну роботу шлунково-кишкового тракту, радимо при кожному перекусі використовувати кисломолочні продукти. Як це робити – розповімо далі.
Пропонуємо вам рецепти швидких перекусів без шкоди для фігури, які можна взяти на роботу з дому або приготувати в офісі. Для зручності використовуйте секційні контейнери – в них зручно перевозити їжу, до того ж вона не перемішається між собою.
Читати також: Вівокапс ФОРТЕ – кращий пробіотик при розладах травлення
Сендвіч із сиром та авокадо
Інгредієнти
- 2 шматочки цільнозернового хліба;
- 2 ч. л. сиру кисломолочного;
- половинка авокадо;
- сіль;
- в'ялені помідори;
- листя шпинату.
Спосіб приготування:
- Щоб приготувати сир кисломолочний вдома потрібно всього лише взяти молоко і бактеріальну закваску "Сир кисломолочний VIVO" – свіжий домашній сир буде готовий за 10-12 годин.
- Змастіть обидва шматочки хліба сиром. Він досить щільний за структурою, тому сендвіч не втратить свою смакову і естетичну привабливість протягом декількох годин. Трохи посоліть.
- Очистіть авокадо від шкірки, розріжте ножем навпіл до кісточки. Поверніть половинки авокадо в різні боки і розділіть. Вставте у кісточку лезо ножа і поверніть, видаляючи її.
- Якщо авокадо дуже стигле – можна розім'яти його виделкою прямо у шкірці, а потім намазати на хліб. Якщо м'якоть ще щільна – відокремте шкірку, поріжте фрукт на невеликі частинки і покладіть їх на сендвіч.
- Прикрасьте в'яленими помідорами і листочками шпинату.
Читати також: Сир кисломолочний: види, користь, як робити і коли краще їсти
Чіа пудинг із манго
Для приготування йогурту вам знадобиться домашнє або магазинне молоко, закваска "Йогурт VIVO" і 8 годин часу.
Інгредієнти
- 150 мл йогурту без добавок;
- 20 г насіння чіа;
- половина банана;
- половинка манго.
Спосіб приготування:
- Засипте насіння в ємність із йогуртом. Насіння є гідрофільним, тому добре вбирає вологу. Щоб насінинки не злипалися між собою, перемішайте їх ложкою або вінчиком і залиште на 5 хвилин. Потім знову перемішайте. Через 20 хвилин насіння вбере вологу і йогурт стане досить густим.
- Розітріть банан виделкою і додайте до йогурту. Перемішайте.
- Манго звільніть від шкірки і поріжте на невеликі кубики.
- У порційну баночку відправте спочатку йогурт із чіа та бананом, потім покладіть шматочки манго.
Такий пудинг можна приготувати з вечора і тримати в холодильнику.
Читати також: Йогурт. Усе, що ви хотіли знати про йогурт
Йогурт із медом і горіхами
Інгредієнти
- 140 г йогурту;
- 1-2 ч. л. меду;
- жменя горіхів;
- жменя сухофруктів.
Спосіб приготування:
- Змішайте йогурт із медом.
- На дно порційного посуду викладіть горіхи, залийте йогуртово-медовою сумішшю.
- Зверху прикрасьте шматочками сухофруктів.
Читайте також: Як позбутися зайвої ваги
Кисломолочний перекус
Інгредієнти
- половина банана;
- 2-3 полуниці;
- 100 г сиру кисломолочного;
- 50 мл молока;
- 2 ч. л. меду.
Спосіб приготування:
- У чашу блендера помістіть половинку банана, нарізану кружальцями, і кисломолочний сир.
- Додайте полуницю, молоко і мед.
- Подрібніть блендером до однорідної маси.
Читати також: Як зміцнити імунітет?
Кекси з гарбуза
Для приготування десерту вам знадобиться спеціальна форма для кексів з антипригарним покриттям або силіконова. Змастіть її шматочком вершкового масла, щоб випічка добре відокремилася після приготування. Із такої кількості продуктів у вас вийде 5 кексиків. Використовуйте закваску "Сметана VIVO" і вершки, щоб приготувати смачну домашню сметану необхідної вам жирності.
Інгредієнти:
- 130 г гарбуза;
- 30 г сметани;
- одне яйце;
- 35 г борошна;
- половина чайної ложки розпушувача;
- сіль.
Спосіб приготування:
- Найголовніше – вибрати смачний гарбуз. Він повинен бути стиглий, ароматний і помаранчевий усередині. Добре, якщо є можливість купити половинку, щоб можна було її спробувати. Такий гарбуз надасть трохи солодості, щоб можна було не додавати цукор у випічку.
- Просійте борошно через сито у миску.
- Натріть шматочок гарбуза на дрібній терці. Якщо овоч попався дуже соковитий – відіжміть сік, він не знадобиться. Додайте гарбуз до борошна.
- Додайте розпушувач, трохи солі, розмішане яйце, сметану і перемішайте.
- Покладіть тісто у форму для випікання практично до самого верху. Воно підніметься, але не так сильно, щоб втекти з форми.
- Поставте у розігріту до 180 градусів духовку і випікайте 15-20 хвилин – залежно від потужності духовки.
Читати також: Сметана – як зробити у домашніх умовах, чим корисна, яка краще
Ніжні котлети
У цьому рецепті ми розповімо, як приготувати відразу два види котлеток: з овочами і без.
Інгредієнти
- 500 г фаршу з індички;
- цибулина;
- 2 ст. л. вівсянки швидкого приготування;
- 2 ст. л. сметани;
- трохи солі й перцю;
- 2 ст. л. свіжоморожених овочів;
- яйце і борошно – для панірування;
- вершкове масло – для обсмажування.
Спосіб приготування:
- Помістіть фарш у миску, додайте трохи солі й перцю, вівсянку та сметану.
- Цибулю очистіть і натріть на найдрібніший терці (або зробіть кашку в блендері). Додайте в миску.
- З'єднайте всі компоненти і залиште на 10-15 хвилин настоятися.
- Розділіть підготовлений фарш на дві частини і в одну із них додайте свіжоморожені овочі.
- Фарш без овочів скачайте у невеликі кульки, вмочіть у яйце, а потім у борошно. Викладіть на сковорідку і обсмажте на вершковому маслі до утворення світло-коричневої скоринки. Потім покладіть котлети на деко і поставте допікати у духовку на 10 хвилин. У вас вийде 11-12 котлеток.
- Приберіть зайве масло зі сковорідки, де смажилася перша частина котлет. Налийте трохи води, щоб вона покрила дно на 1-1,5 сантиметра. Додайте трохи солі, лавровий лист і почекайте, поки вода почне закипати.
- Сформуйте котлети розміром із фрикадельки і покладіть на сковорідку. Тушкуйте 2-3 хвилини з кожного боку і зніміть з вогню. Котлеток виходить 14-15 штук.
Такі котлети можна готувати на 2-3 дні.
Без розігріву
Якщо немає можливості розігріти перекус – потрібно подбати про те, щоб в холодному стані він був не менш смачним. Для такого прийому їжі "на ходу" можна брати з собою на роботу різні кисломолочні продукти. Вони відмінно насичують і мають хороші смакові якості.
У кефір або йогурт можна додати скибочки свіжих ягід і фруктів, мед, варення або інший натуральний підсолоджувач – і ваш живильний перекус готовий. Якщо під рукою тільки овочі – приготуйте вітамінний салат, заправте його свіжою сметаною або посипте кисломолочним сиром. У такій страві ідеально поєднуються і доповнюють одна одну білкові та жирові речовини, до того ж у ній багато клітковини.
Щоб приготувати свіжий домашній кефір – внесіть в тепле молоко закваску "Кефір VIVO", а корисні бактерії самі перетворять його на кисломолочний напій.
Читати також: Кефір: користь, склад, приготування кисломолочного напою
На сніданок
Дієтологи радять розпочинати свій день із поживного сніданку. Люди, які не снідають, мають повільний обмін речовин. Науково доведено: тільки помінявши місцями обсяги ранкової та вечірньої порцій, людина може скинути в межах 5-10% маси тіла. Тому ранок повинен бути наповнений складними вуглеводами, жирами і клітковиною. І хоча кисломолочний сир – високобілковий продукт, його також радять вживати зранку, адже він – джерело кальцію і вітаміну Д, які найкраще засвоюються у першій половині дня. А наявність жирів ніяк не зашкодить фігурі, а навіть допоможе при переробці жиророзчинних вітамінів.
На обід
Хтось дотримується думки, що краще обходитися без сніданку, а хтось вважає, що на вечерю не можна багато їсти. Як би там не було у вашому випадку, обід – важливий прийом їжі, в якому повинні правильно поєднуватися білки, жири і вуглеводи, щоб перезарядити організм після плідного ранку і додати сил до самого вечора.
Що можна взяти на роботу на обід:
- Білки: відварене нежирне м'ясо, рибу, гриби, бобові.
- Вуглеводи: круп'яна каша, цільнозерновий хліб, макарони із твердих сортів борошна.
- Жири: авокадо, жирні сорти риби, рослинні олії, молочні продукти, горіхи.
Частка білка у чоловічому раціоні завжди повинна бути трохи більшою, ніж у жіночому. А от жінкам варто звертати увагу на корисні жири.
Також важливо включати у раціон клітковину – різноманітні фрукти та овочі. Джерелами корисних тваринних жирів виступають сметана і сир – їх можна вводити в раціон як доповнення до перших страв або як заправку для салатів.
На добу
Плануючи свій раціон на добу, підготуйте продукти, які можуть зберігатися без холодильника тривалий час. Відваріть напередодні яйця або картоплю в мундирі. Зваріть круп’яну кашу, наріжте часточками твердий сир, сезонні овочі й фрукти. В якості одного із перекусів використовуйте горіхи, сухофрукти або кисломолочні продукти.
Нехай ваші перекуси завжди будуть корисними і поживними, щоб ви могли плідно працювати і залишатися бадьорими до самого вечора.
Зображення взято з джерел: pixabay.com, pexels.com.