Бактеріальні закваски VIVO – продукт, що містить живі дружні людині бактерії. Ці бактерії мають ряд особливостей:
- здатні ферментувати молоко, перетворюючи його на кисломолочний продукт;
- мають пробіотичні властивості – сприяють відновленню мікрофлори кишківника;
- є антагоністами багатьох патогенних мікроорганізмів, іншими словами – протистоять розвитку хвороботворних бактерій.
Бактеріальні закваски застосовують для домашнього приготування кисломолочних продуктів. Домашні кисломолочні продукти, виготовлені з використанням закваски VIVO, мають ряд лікувально-профілактичних властивостей і низку переваг перед «магазинними» йогуртами.
Крім того, деякі закваски застосовують без заквашування, як пробіотики.
Кисломолочні продукти, виготовлені за допомогою заквасок VIVO, застосовують:
- як альтернативу «магазинним» йогуртам, сиру, сметани в щоденному харчуванні;
- як найбільш фізіологічний (природній) і ефективний засіб відновлення і підтримки мікрофлори, при дисбактеріозах і дисбіозах;
- • для мінімізації негативного впливу на здоров'я антибіотиків і хіміопрепаратів під час і після їх застосування;
- в якості кисломолочного прикорму дітям від 6 місяців;
- для підтримки імунітету;
- в дієтичному харчуванні.
- гарантована свіжість продукту;
- відсутність консервантів, ароматизаторів, барвників, стабілізаторів;
- кисломолочні продукти – джерело незамінних для організму поживних речовин в легкій для засвоєння формі.
Ці чинники зумовили величезну популярність застосування заквасок VIVO в якості прикорму дітям і дитячого харчування. Для початку, в якості прикорму, рекомендується використовувати закваску Біфівіт. Він володіє дуже ніжним смаком та консистенцією, тому дуже подобається малюкам. Після того, як дитина звикне до Біфівіту, можка вводити й інші кисломолочні продукти на основі заквасок, а саме Йогурт, Сир кисломолочний, Імуновіт. З часом, Біфівіт можна замінити на Пробіо Йогурт та додати в раціон всі інші продукти з лінійки заквасок VIVO. При введенні кисломолочного прикорму дітям молодше 1 року, рекомендовано проконсультуватися з лікарем.
Загальноприйнятим методом відновлення мікрофлори є застосування пробіотиків – препаратів, що містять корисні бактерії.
На відміну від таблеток, кисломолочні продукти VIVO – це найбільш природний для людини спосіб доставки в кишківник корисних бактерій.
Наступною перевагою перед лікарськими засобами є кількість цих бактерій. Кількість бактерій в одній середньостатистичній капсулі або таблетці можна порівняти з кількістю корисних бактерій всього в одному грамі кисломолочного продукту VIVO.
Крім того, великою проблемою порушення мікрофлори кишківника є те, що на місце відсутніх корисних бактерій в кишківнику заселяються хвороботворні або умовно-хвороботворні мікроорганізми. Кисломолочні продукти VIVO містять бактерії, які протидіють розвитку багатьох хвороботворних бактерій.
В процесі заквашування ці бактерії виробляють молочну кислоту та інші речовини, які пригнічують ріст хвороботворних бактерій і грибів.
Існує безліч дієт, заснованих на вживанні кисломолочних продуктів. В ідеалі дієту повинен призначати лікар-дієтолог, враховуючи індивідуальні особливості вашого організму і поставлену лікувально-профілактичну мету.
Тому ми утримуємося від публікації на нашому сайті будь-яких дієт. Їх з легкістю можна знайти в інтернеті за допомогою будь-якого пошуковика. Яку б кисломолочну дієту ви не обрали, використання домашніх продуктів VIVO замість «магазинних» принесе набагато більшу користь:
- кисломолочні продукти, виготовлені з заквасок VIVO по-справжньому свіжі і «живі»;
- не містять барвників, консервантів, стабілізаторів;
- не містять цукру, цукрозамінників, рослинних жирів.
Різні закваски VIVO відрізняються наборами видів бактерій, що входять до складу. Від цього залежить:
- час і температура приготування продукту;
- смак і консистенція готового продукту;
- дієтичні та лікувально-профілактичні властивості продукту;
- назва готового продукту (кефір, йогурт ...).
Детальніше про кожен вид заквасок можна дізнатися в каталозі заквасок.
Група компаній VIVO була створена в 2008 році і спеціалізується на виробництві і реалізації бактеріальних заквасок для приготування живих домашніх кисломолочних продуктів.
Завдяки унікальним корисним властивостям заквасок VIVO, їх високій якості та безпеці закваски VIVO полюбили мільйони людей по всьому світу.
Закваски VIVO користуються особливо широкою популярністю в Україні, де займають лідируючі позиції на ринку і представлені у всіх великих супермаркетах і аптеках країни.
Виробнича база VIVO знаходиться в Україні, м.Бровари. На підприємстві впроваджені міжнародні системи управління якістю і безпекою харчових продуктів ISO. В якості сировини використовуються бактеріальні культури провідних світових виробників з Франції, Німеччини, Італії і США.
VIVO проводить послідовну політику виробництва високоякісної продукції. У 2014 році компанії були видані сертифікати:
- Міжнародної організації зі стандартизації ISO 9001:2008, який підтверджує, що в компанії впроваджена і застосовується система менеджменту якості відповідно до вимог вищевказаного стандарту,
- і так само ISO 22000:2005, що підтверджує той факт, що компанією підтримується система управління безпекою продуктів харчування відповідно до європейських стандартів і якість гарантується виробником.
У 2017 році компанія VIVO пройшла повторну сертифікацію і отримала сертифікати:
- Міжнародної організації зі стандартизації ISO 9001:2015, який підтверджує, що в компанії впроваджена і застосовується система менеджменту якості відповідно до вимог вищевказаного стандарту,
- і так само ISO 22000:2005, що підтверджує той факт, що компанією підтримується система управління безпекою продуктів харчування відповідно до європейських стандартів і якість гарантується виробником.
Приготувати кисломолочний продукт, використовуючи молочну закваску VIVO, дуже просто.
Для максимально простого приготування нам знадобиться ультрапастеризоване молоко, закваска VIVO і йогуртниця.
Закваску розчиняють, змішують з молоком кімнатної температури, розливають в стаканчики і ставлять в йогуртницю. Все це займе не більше 5 хвилин вашого часу. Після цього йогуртниця все зробить автоматично. Вам залишається лише вийняти з неї готовий продукт і поставити в холодильник.
Можна використовувати не тільки ультрапастеризоване молоко, але і кип'ячене домашнє або звичайне (пастеризоване) «магазинне» молоко.
Також можна приготувати кисломолочний продукт і без йогуртниці.
У розділі «Інструкції» ви знайдете всю необхідну інформацію про приготування.
Нам знадобиться ультрапастеризоване молоко, закваска VIVO і йогуртниця.
Закваску розчиняють, змішують з молоком кімнатної температури, розливають в стаканчики і ставлять в йогуртницю. Все це займе не більше 5 хвилин вашого часу. Післяцього йогуртниця все зробить автоматично. Вам залишиться лише вийняти з неї готовий продукт і поставити в холодильник.
У розділі «Інструкції» ви знайдете всю необхідну інформацію про приготування.
Йогуртниця - простий і недорогий пристрій, що значно полегшує приготування кисломолочних продуктів вдома. Але якщо її немає - не біда. Можна використовувати звичайний літровий термос зі скляною колбою.
Молоко потрібно закип'ятити, дати охолонути до певної температури, закваску розчинити і змішати з молоком. Цю суміш перелити в термос і залишити для сквашування на певний час (температура і час сквашування залежать від конкретного виду закваски і вказані в інструкції).
Після цього готовий продукт переливають з термоса і ставлять в холодильник.
В розділі «Інструкції» ви знайдете всю необхідну інформацію про приготування.
Бактеріальні закваски містять корисні живі бактерії, які входять до складу нормальної мікрофлори людини. Таким чином, кисломолочні продукти і безпосередньо сама закваска є пробіотиками, які з високою ефективністю використовуються для відновлення мікрофлори кишківника, при вживанні антибіотиків, при ГРВІ і застуді, для стимуляції імунної системи, при гастритах і інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Кращими для вживання в чистому вигляді є такі продукти: Ацидолакт, Сімбілакт і Йогурт.
Додайте воду у флакон і збовтайте. Приймайте по 1 флакону 1-2 рази на день безпосередньо після їжі протягом 1-3 тижнів. Для максимального ефекту бажано поєднувати прийом чистої закваски з вживанням домашніх кисломолочних продуктів.
Основні відмінності домашніх кисломолочних продуктів, виготовлених з використанням заквасок VIVO, від «магазинних»:
- гарантована свіжість – ви точно знаєте, коли продукт був виготовлений;
- гарантована відсутність різних домішок – консервантів, барвників, ароматизаторів, стабілізаторів, рослинних жирів;
- продукт гарантовано містить живі корисні бактерії у високій концентрації;
- смакові добавки гарантовано натуральні – ви самі обираєте, що додати в готовий продукт;
- ви можете приготувати не тільки традиційні продукти, а й унікальні, які не продаються в магазинах –Віталакт, Пробіо Йогурт, Біфівіт, Ацидолакт, Імуновіт.
Бактерії, які беруть участь в приготуванні кислого молока, потрапляють в молоко з навколишнього середовища. Це можуть бути як корисні молочнокислі бактерії, так і небезпечні для здоров'я. Активно розвиваючись в молоці, вони можуть збільшити свою кількість до небезпечної для здоров'я кількості. Тому після вживання кислого молока можливі випадки кишкових розладів.
При приготуванні кисломолочних продуктів з використанням бактеріальних заквасок VIVO в молоко додаються спеціально відібрані бактерії. Вони не тільки самі по собі корисні для людини, але і мають властивості пригнічувати розвиток багатьох хвороботворних мікроорганізмів, які неминуче потрапляють в молоко з навколишнього середовища в процесі приготування.
Йогуртниця - нескладний і недорогий кухонний прилад, який значно полегшує приготування кисломолочних продуктів. Йогуртниця складається з корпусу із вбудованим нагрівальним елементом і ємності або ємностей (стаканчиків) для приготування кисломолочних продуктів.
Завдання йогуртниці - підігріти суміш молока з закваскою і підтримувати температуру суміші незмінною протягом усього часу сквашування.
Принципові відмінності йогуртниць різних моделей:
- Матеріал, з якого виготовлені стаканчики, ємність для молока: скло або пластик.
- Потужність нагрівального елементу: чим швидше суміш нагріється від рівня кімнатної температури до робочої – тим краще.
- Наявність термодатчика, що регулює температуру молочної суміші – без нього температура молочної суміші може відрізнятися від рекомендованої.
- Наявність таймера зі звуковим сигналом – нагадає вам про необхідність переставити стаканчики з йогуртом в холодильник.
Є кілька причин, через які закваска може не спрацювати:
- Невірна температура молока – оптимально, щоб молочна суміш мала температуру ± 2 градуса від рекомендованої протягом всього періоду сквашування.
- Неправильний час сквашування – слід врахувати, що при використанні деяких йогуртниць може пройти чимало часу, поки молоко нагріється до температури сквашування, коли закваска починає працювати. Отже, цей час потрібно додати до рекомендованого часу приготування.
- Внесення закваски в занадто гаряче молоко або розчинення закваски дуже гарячою водою – висока температура (вище +42 градусів) може зашкодити бактеріям, які входять до складу закваски.
- Ви використовуєте неякісне молоко – іноді на різних етапах збору, обробки та фасування молока в нього додають речовини, що запобігають скисанню молока. Ці речовини здатні порушити процес сквашування.
Детальніше про це в питаннях про йогуртниці, термоси і якості молока.
Ймовірність того, що причиною невдачі є якість закваски, вкрай низька. На виробництві ретельно перевіряють кожну партію на активність бактерій. Перед розфасовкою бактеріальний концентрат ретельно перемішують, що гарантує рівномірність активності від флакона до флакона. У разі, якщо вся партія виявиться бракованою, таку партію негайно знімають з виробництва до того, як закваска з'явиться у продажу. Навіть при значних порушеннях температури зберігання і транспортування закваска зберігає достатню активність для виробництва якісного кисломолочного продукту.
Є кілька причин, через які закваска може не спрацювати в термосі:
- невірна температура молока – оптимально, щоб молочна суміш була температури ± 2 градуса від рекомендованої протягом всього часу сквашування. Перевірте температуру молока в кінці терміну сквашування. Якщо молоко охололо, значить термос погано тримає температуру. Рекомендуємо замінити термос або залишати його на час сквашування в теплому місці;
- невірний час сквашування – слід врахувати, що якщо температура молока в термосі знижується, то час, необхідний, для заквашування може зрости;
- внесення закваски в занадто гаряче молоко або розчинення закваски занадто гарячою водою – висока температура (вище +42 градусів) може зашкодити бактеріям, які входять до складу закваски;
- ви використовуєте неякісне молоко – іноді на різних етапах збору, обробки та фасування молока в нього додають речовини, що запобігають скисанню молока. Ці речовини здатні порушити процес сквашування
Ймовірність того що причиною невдачі є якість закваски вкрай низька. На виробництві ретельно перевіряють кожну партію на активність бактерій. Перед розфасовкою бактеріальний концентрат ретельно перемішують, що гарантує рівномірність активності від флакона до флакона. У разі, якщо вся партія виявиться бракованої, таку партію негайно знімають з виробництва до того, як закваска з'явиться у продажу. Навіть при значних порушеннях температури зберігання і транспортування закваска зберігає достатню активність для виробництва якісного кисломолочного продукту.
Є кілька причин, через які закваска може не спрацювати:
- Невірна температура молока – оптимально, щоб молочна суміш мала температуру ± 2 градуса від рекомендованої протягом всього періоду сквашування.
- Неправильний час сквашування – слід врахувати, що при використанні деяких йогуртниць може пройти чимало часу, поки молоко нагріється до температури сквашування, коли закваска починає працювати. Отже, цей час потрібно додати до рекомендованого для приготування.
- Внесення закваски в занадто гаряче молоко або розчинення закваски дуже гарячою водою – висока температура (вище +42 градусів) може зашкодити бактеріям, які входять до складу закваски.
- Ви використовуєте неякісне молоко – іноді на різних етапах збору, обробки та фасування молока в нього додають речовини, що запобігають скисанню молока. Ці речовини здатні порушити процес сквашування.
Ймовірність того, що причиною невдачі є якість закваски, вкрай низька. На виробництві ретельно перевіряють кожну партію на активність бактерій. Перед розфасовкою бактеріальний концентрат ретельно перемішують, що гарантує рівномірність активності від флакона до флакона. У разі, якщо вся партія виявиться бракованої, таку партію негайно знімають з виробництва до того, як закваска з'явиться у продажу. Навіть при значних порушеннях температури зберігання і транспортування закваска зберігає достатню активність для виробництва якісного кисломолочного продукту.
Для максимально простого і швидкого приготування кисломолочних продуктів високої якості рекомендуємо використовувати молоко тривалого зберігання (або ультрапастеризоване) в упаковках Тетра-пак (багатошарова упаковка з картону і фольги). Це молоко не потребує кип'ятіння, і, якщо ви користуєтеся йогуртницею, це дуже зручно.
Просто внесіть закваску в молоко кімнатної температури (а це молоко можна зберігати при кімнатній температурі), перемішайте, розлийте по стаканчиках і ввімкніть йогуртницю.
Використовуючи звичайне молоко (пастеризоване), пам'ятайте: його наполегливо рекомендується прокип'ятити і дати охолонути перед заквашуванням.
І пастеризоване, і ультрапастеризоване молоко буває «звичайним» і «дитячим». Якщо ви готуєте кисломолочні продукти для дитини, рекомендуємо використовувати дитяче молоко.
Використовуючи домашнє молоко, не зайвим буде переконатися, що корова, яка дала це молоко, здорова. На жаль, зробити це не завжди вдається. Домашнє молоко також рекомендується кип'ятити перед заквашуванням.
Якщо вивчити технологію виробництва суперпастеризованого молока тривалого зберігання, стає ясно, що таке молоко досить якісне.
На відміну від пастеризації (нагрівання до температури + 65 градусів і вище протягом 30 хвилин), при суперпастерізаціі температура нагріву хоч і вище (125-150 градусів), але триває лише кілька секунд (від 2 до 6 сек). Це дозволяє зберегти максимум вітамінів і мікроелементів.
При такій температурі гинуть всі мікроорганізми, що дозволяє зберігати таке молоко (в герметичній упаковці Тетра-пак) значно довше. Це також дозволяє не кип'ятити молоко перед заквашуванням.
Ще один факт на користь суперпастеризованого молока – це ретельний відбір сировини. Адже якщо сире молоко буде несвіже, воно може згорнутися в процесі суперпастерізаціі. А це може призвести до виходу обладнання з ладу, простою виробництва і дорогого ремонту.
При зборі, обробці та фасуванні молока однією з головних проблем є бактерії. Потрапляючи в молоко з навколишнього середовища, вони викликають скисання молока. Щоб цього уникнути, молоко піддають термічній обробці. Однак, іноді на різних етапах збору та виробництва несумлінні виробники або збирачі можуть додавати до молока речовини, які пригнічують розвиток бактерій, щоб запобігти скисанню.
Навіть якщо ви використовуєте молоко однієї і тієї ж марки, якість молока від партії до партії може бути різною. Це обумовлено тим, що молочні заводи не можуть повністю контролювати процес збору молока.
Ті самі речовини, що запобігають скисанню молока в процесі виробництва, можуть порушити домашнє приготування кисломолочних продуктів. Деякі виробники заквасок генетично модифікують бактерії так, щоб вони були стійкі до цих речовин. Закваски VIVO не містять генетично модифікованих бактерій.
Закваски VIVO не містять ГМО (генетично модифікованих організмів). Цей факт підтверджений дослідженнями і відповідними документами.
Застосування генетично модифікованих організмів в харчових цілях обмежено або заборонено в більшості розвинених країн. Це пов'язано з потенційними ризиками для здоров'я, оскільки безпека таких продуктів до кінця не вивчена. На наш погляд, потенційний ризик використання генетично модифікованих живих бактерій навіть вище, ніж при вживанні генетично модифікованих рослин або забитих тварин.
Одним із потенційних ризиків генетичної модифікації бактерій, спрямованої на наділення бактерій стійкістю до антибактеріальних речовин, є, хоч і невелика, але можливість передачі цих властивостей хвороботворним бактеріям.
«Ось, наприклад, сальмонельоз – важке інфекційне захворювання, проте, без складностей лікується антибіотиками. А уявімо, що жодні антибіотики не беруть інфекційну хворобу…
Схожий випадок мав місце в 90-х роках в Охматдиті. Внаслідок того, що сальмонела була стійка практично до всіх відомих тоді антибіотиків, загинуло кілька дітей. Ось саме тому препарати, що містять біотехнологічні мікроорганізми, слід було б використовувати з обережністю» (цитата з сайту disbiozu.net).
Закваски VIVO не містять ГМО.
За понад 12 років роботи нашої компанії був проданий не один мільйон флаконів заквасок. При цьому не було зареєстровано жодного випадку харчових отруєнь або інших шкідливих впливів на здоров'я, пов'язаних із застосуванням заквасок VIVO. Цей факт підтверджує високу безпеку заквасок VIVO.
Однак, ми б не хотіли, щоб ця інформація привела до зниження обережності при приготуванні заквасок. Обов'язково кип'ятіть домашнє і пастеризоване молоко перед приготуванням, стежте за чистотою посуду, в якому готується закваска. Також слід врахувати можливість індивідуальної непереносимості молочних і кисломолочних продуктів.
Так. Є висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи Міністерства охорони здоров'я України.
Закваски VIVO мають такі строки зберігання:
У холодильнику (при температурі + 2 .. + 6) – 12 місяців.
Хочемо зазначити, що багаторічні спостереження показали високу стійкість заквасок до відхилень температури при зберіганні і транспортуванні.
На період транспортування допускаються відхилення в температурі зберігання на термін до 10 днів.
В торгові мережі закваски доставляють і зберігають при температурі не вище + 6.
Хочемо зазначити, що багаторічні спостереження показали високу стійкість заквасок до відхилень температури при зберіганні і транспортуванні.
Наріне – комерційна назва одного з штамів бактерій виду ацидофільної палички. Наш аналог – закваска Ацидолакт VIVO. Крім того, ацидофільна паличка входить до складу Йогурту VIVO та Віталакту VIVO.
Симбітер – препарат, що випускається компанією "Пролісок" в рідкому вигляді. Найближча за складом закваска - Пробіо йогурт VIVO. Однак Пробіо йогурт, як і всі закваски VIVO, випускається в ліофілізованій формі (тип сушки при негативних температурах в умовах вакууму, при якому бактерії зберігаються живими). Ліофілізація – всесвітньо визнаний ефективний спосіб обробки бактеріальних концентратів, який дозволяє зробити бактерії стійкими до коливань температури в процесі транспортування і зберігання.
Готовий кисломолочний продукт рекомендують зберігати в холодильнику не більше 5 діб.
Якщо бактерії помістити в несприятливе для них середовище, таке, як холодне молоко, вони починають виробляти полісахариди – слизові речовини, щоб захистити себе від дії несприятливого середовища. Вони ніяк не впливають на здоров'я людини, однак здатні зробити продукт більш "тягучим" або "слизовим".
Щоб зменшити цей ефект, рекомендуємо вносити бактеріальну закваску в молоко, підігріте приблизно до температури сквашування, або використовувати йогуртницю, яка швидко нагріває молоко до робочої температури.
Так. Для приготування ряжанки ми рекомендуємо використовувати будь-яку закваску з асортименту VIVO і пряжене молоко.
У всьому іншому процес нічим не відрізняється від приготування звичайного кисломолочного продукту.
Ви можете додати в готовий кисломолочний продукт мед, фрукти, горіхи... Рекомендуємо вносити в продукт добавки безпосередньо перед вживанням, тобто не зберігати кисломолочний продукт, змішаний з чим-небудь.
Ці фактори впливають на якість кисломолочного продукту:
- використовуйте молоко високої якості;
- не допускайте потрапляння в молоко сторонніх бактерій – використовуйте чистий посуд, використовуйте ультрапастеризоване молоко або кип'ятіть його перед заквашуванням;
- забезпечте температуру сквашування, максимально близьку до рекомендованої – використовуйте йогуртницю з термостатом або термос без термовтрат;
- забезпечте максимально швидке нагрівання молока з закваскою до робочої температури.
Основні переваги заквасок VIVO:
- Бактерії, що входять до складу, характерні для нормального кишкового біоценозу слов'ян, а значить, не мають протипоказань і побічних ефектів.
- Бактерії пригнічують ріст і розвиток хвороботворних мікроорганізмів, що в поєднанні з їх високою концентрацією робить кінцевий продукт безпечним для вживання. У процесі приготування в молоко неминуче потрапляють сторонні бактерії, але їх розвиток пригнічується корисними бактеріями, що входять до його складу.
- Закваски VIVO не містять генетично модифікованих бактерій.
Після сквашування молока за звичайною схемою слід зробити наступні дії:
- Отриману в результаті сквашування кисломолочну суміш підігріваємо на водяній бані (каструлька із сумішшю в каструльці з водою) до 60-65 °С. Як тільки суміш досягла цієї температури, прибираємо обидві каструлі з вогню і, не розбираючи бані, залишаємо на 30-40 хвилин.
- Після цього ставимо суміш в «холодну баню» на 10-20 хвилин – зверху повинні утворитися сирні пластівці, а знизу залишитися сироватка.
- Підвішуємо продукт в марлі до досягнення бажаної консистенції. Готовий сир треба охолодити. Зберігати в холодильнику (+ 2 .. + 6 °С) не більше 5 днів.
Для приготування сиру використовують закваску Сир VIVO
Щоб приготувати сметану, потрібно використовувати закваску Сметана VIVO.
Замість молока потрібно використовувати вершки. Жирність готової сметани буде залежати від жирності вершків.
В іншому процес нічим не відрізняється від приготування звичайного кисломолочного продукту.